DevOps-и спілкуються один з одним, і більш досвідчені працівники допомагають новачкам, як ресурсні менеджери. Перша людина, до якої можна прийти — це колега в юніті. Далі слід звернутися до DevOps-практики — це всі DevOps-и в EPAM в країні. Якщо й там ніхто не зміг допомогти, можна піти в центр компетенцій DevOps — це об’єднання DevOps-ів EPAM у всьому світі. В чому різниця між системним адміністратором і системним інженером?
DevOps Engineer: чим займається у компанії та що потрібно знати для роботи на цій позиції
Давайте ближче подивимось на девопсів, культуру, яку вони сповідують та все, що до неї дотичне. DevOps (від англійського Development та Operations) — це підхід до розробки програмного забезпечення, який об’єднує команди розробників та операційників в єдину співпрацюючу групу. Головною метою DevOps є покращення взаємодії між цими командами, автоматизація процесів і забезпечення безперервної доставки та моніторингу програмного забезпечення. Поділ завдань та обов’язків дозволяє ефективніше використовувати людські ресурси. DevOps допомагає об’єднуватись у команди, при цьому з різними доступами, середовищами, завданнями. Учасники команди точно зможуть грамотно розподілити завдання між собою так, щоб не було повторень і жодна ділянка не залишилася поза увагою.
🧲 Що повинен знати кожен DevOps
Ця міждисциплінарна практика дозволяє компаніям створювати та вдосконалювати продукти швидше, ніж традиційні методи розробки програмного забезпечення. «Якщо проєкт на старті, то у DevOps-інженера буде багато обов’язків. Особливо якщо це маленька компанія з одним таким спеціалістом у команді.
Які проблеми є зараз на ринку DevOps-інженерів?
Це твій перший крок до світу, де програмне забезпечення розробляють, тестують і впроваджують так швидко, що ти ледь встигаєш кліпати очима. DevOps — це про синергію, коли команда development та operation працюють як єдиний механізм, автоматизуючи все, що тільки можна. Знання про хмари стали актуальними не тільки для DevOps, а й для розробників програмного забезпечення. Для багатьох організацій хмара стала важливою частиною культури DevOps. Обидві ці технології мають величезний потенціал для забезпечення швидкості та гнучкості бізнесу.
Безперервна доставка
Ще один важливий принцип DevOps — це постійний моніторинг і аналіз зібраних метрик, а також швидкий зворотний зв’язок від кінцевих користувачів і внутрішніх команд. Впровадження систем моніторингу (Prometheus, Grafana, Zabbix тощо) дає змогу вчасно виявляти проблеми в роботі застосунків та інфраструктури, а також знаходити точки для оптимізації. Крім того, завдяки чіткій системі логування можна оперативно діагностувати будь-які збої, аналізувати продуктивність і запобігати можливим перевантаженням системи. DevOps — це спосіб автоматизувати та оптимізувати процес розробки програмного забезпечення.
- Такий підхід забезпечує не тільки технічну надійність, а й стратегічне планування ІТ-ресурсів на перспективу.
- Поділ завдань та обов’язків дозволяє ефективніше використовувати людські ресурси.
- Нижче наведено список інструментів, які використовуються на кожному етапі циклу DevOps.
- Також це перегляд дашбордів моніторингу (Prometheus, Grafana, Datadog) і аналіз метрик, таких як використання CPU, пам’яті, мережевого трафіку та часу відгуку сервісів.
- Завдяки Agile, CI/CD та DevSecOps команди можуть швидше адаптуватися до змін, забезпечувати високу якість продуктів і надійний захист від загроз.
Це може стосуватися як цілих спринтів, так і окремих тасок на нові функції. Щоб почати цей курс, студенту потрібно вміти працювати з Linux як звичайний користувач і розуміти англійську мову. Знання Linux важливе, бо на курсі багато роботи з цією системою. А англійська потрібна, щоб читати і розуміти технічну документацію. Перший курс знайомить вас з основними продуктами, сервісами та поширеними рішеннями AWS.
Що повинен знати і якими навичками володіти DevOps інженер?
Тут стає популярною концепція Infrastructure as Code (IaC) – інфраструктура як код. Інструменти Kubernetes, Terraform та Ansible дозволяють автоматизувати конфігурацію серверів і забезпечують стабільність системи. Оскільки DevOps являє собою методологічну концепцію, то створення та налаштування інфраструктури, автоматизація процесів, пакетування не робота програмістом є універсальними. Тому існує багато технологій та інструментів, які можна використовувати. Що саме вони роблять і чим відрізняються від Agile-інженерів? Розберемося з термінами та розглянемо основи технологій та інструменти, які треба знати, щоб стати девопс розробником.
- Зараз таке відчуття, що знати, як збирати простий контейнер має кожний розробник.
- Якщо дуже коротко, оголошуємо етапи складання у розділі stages і завдання (jobs) кожному з етапів.
- Ні SRE, ні DevOps не кращий один за інший, натомість обидві методики працюють разом.
- Якщо прокачувати скіли, згодом Девопс може стати Head of DevOps або CTO.
- До того ж, наявність файлу дає змогу не вишукувати в історії шелла, як же ж само той контейнер був запущений востаннє.
- Іншими словами, DevOps – це міст між командами розробки та експлуатації.
- Кібератаки стають дедалі складнішими, тому важливо враховувати безпеку на всіх етапах розробки.
- SRE (Site Reliability Engineering – розробка надійності сайту) SRE – це також методика, яка об’єднує програмне забезпечення та команди операцій з метою створення надійних, стійких і масштабованих систем.
- Тестування допомагає розробникам економити зусилля та час, які зазвичай втрачаються при ручному тестуванні.
- DevOps інженерам потрібна англійська (бажано Intermediate та вище) для гарного розуміння технологій, з якими вони працюватимуть, читання мануалів і т.
- Це означає, що організаціям важливо якнайшвидше постачати якісні продукти та послуги, щоб не тільки йти в ногу з попитом, а й випереджати конкурентів.
- Завдяки контейнерам додатки стають ізольованими і запускаються окремо – кожен на своїй віртуальній машині.
Розробники та системні адміністратори працюють разом на всіх етапах циклу розробки. Це включає фактичне написання коду, тестування та підтримку виробництва. Git – розподілена система контролю версій, https://wizardsdev.com/ якою користуються розробники задля фіксування свого прогресу та простішого ведення спільного розроблення. Це фундаментальний інструмент, який ви маєте знати, аби відстежувати та керувати кожною зміною у вихідному коді та інших файлах. Одна з важливих переваг докеру – він дозволяє створити одне середовище для розроблення, на яке не будуть впливати ОС та особисті програмно-апаратні налаштування розробників. Це полегшує не тільки розроблення, а й процес випуску продукту, оскільки на релізі ПЗ матиме значно менше конфліктів і проблемних ситуацій.
Професія DevOps-інженера не для тих, хто хоче легко та швидко ввійти в ІТ. Буде складно та місцями ресурсозатратно, але точно цікаво та перспективно. Робота гідно оплачується, працювати можна на цікавих, несхожих один на одного проєктах, та завжди бачити результат своїх дій. DevOps-практикам є місце і на етапі підтримки готового продукту. Їх застосовують для моніторингу, зворотного зв’язку, безпеки, впровадження змін. На всі ці завдання DevOps дивиться з точки зору постійних поліпшень.